Dobre nawyki żywieniowe dla seniorów.

Zapewnienie seniorzy uzyskać prawidłowe odżywianie podczas diety następujące zalecenia lekarzy i nawigowania schorzeń, takich jak cukrzyca, demencja lub zapalenie stawów może sprawić, że prosta czynność jedzenia skomplikowane dla seniorów i opiekunów rodzinnych. Na cześć Narodowego Miesiąca Żywienia dzielimy się zasobami, które mogą pomóc.

Według profesjonalistów sześć kluczowych składników odżywczych – wapń, witaminy D i B12, sód, błonnik i woda – są ważne dla pomyślnego starzenia się każdego starszego dorosłego.

 

Odżywianie może być jeszcze ważniejsze dla seniorów, którzy zmagają się z przewlekłymi schorzeniami:

Cukrzyca – według Centers for Disease Control ponad 100 milionów dorosłych Amerykanów żyje z cukrzycą lub stanem przedcukrzycowym. Raport stwierdza, że ​​od 2015 r. 30,3 miliona Amerykanów – 9,4 procent populacji USA – cierpi na cukrzycę. Starszym osobom dorosłym z cukrzycą lub stanem przedcukrzycowym można zalecić stosowanie specjalnej diety niskowęglowodanowej lub cukrzycowej, aby lepiej kontrolować poziom cukru we krwi. Ważne jest, aby osoby starsze z cukrzycą ściśle przestrzegały zaleceń lekarza. Opiekunowie rodzinni powinni regularnie obserwować i rejestrować spożycie żywności przez ukochaną osobę jako ważną część zarządzania cukrzycą.
Zapalenie stawów – Ponieważ mobilność często stanowi problem dla osób z zapaleniem stawów, przygotowywanie posiłków może być trudne. Lekarz twojego seniora może zalecić dietę przeciwzapalną, aby pomóc zmniejszyć stan zapalny, który powoduje ból stawów. Według konserwatywnych szacunków około 54 milionów dorosłych ma zdiagnozowane przez lekarza zapalenie stawów, z których większość to zapalenie kości i stawów, które dotyka około 31 milionów Amerykanów .
Choroby serca – Choroby serca mogą prowadzić do zawału serca i zastoinowej niewydolności serca. Dieta jest ważna dla zapobiegania tym stanom i utrzymania zdrowia starszego dorosłego, jeśli u niego już zdiagnozowano chorobę serca lub zastoinową niewydolność serca. Eksperci sugerują, że dieta o obniżonej zawartości sodu może pomóc w zarządzaniu obrzękiem kostek i nóg oraz utrzymywać niską wagę, aby proaktywnie radzić sobie z chorobą.
Otępienie – stany otępienia, takie jak choroba Alzheimera, mogą stanowić wiele wyzwań dla starszych osób dorosłych, od problemów związanych z bezpieczeństwem, w tym niemożności zapamiętania wyłączenia kuchenki po zapomnienie o całkowitym jedzeniu. Senior z demencją prawdopodobnie będzie potrzebował dodatkowej pomocy w domu, aby zarządzać i zapewnić zdrową dietę i prawidłowe odżywianie. Według stowarzyszenia Alzheimera, ogólnie rzecz biorąc, zdrowa dieta to taka, która ma mniej nasyconych tłuszczów . Trudności w połykaniu mogą być częścią postępu choroby Alzheimera, więc może być wymagana specjalna dieta, aby poradzić sobie również z tymi problemami.

Te pięć powodów może wpłynąć na zdolność starszego dorosłego do prawidłowego odżywiania:

Problemy z żuciem
Leki zakłócające zmysł smaku
Depresja
Niemożność gotowania
Samotność z powodu samodzielnego jedzenia

Nie lekceważmy wpływu samotności seniorów. Badanie Home Care Senior Care ® pokazuje, że brak towarzystwa jest największym wyzwaniem dla seniorów. Samo jedzenie może zwiększyć samotność i uczucie depresji, co z kolei może tłumić apetyt i prowadzić do złego jedzenia.

Każdy może zrezygnować z posiłku, ale zaangażowanie seniorów podczas jedzenia, nawet siadanie z filiżanką herbaty, może mieć pozytywny wpływ na jego życie towarzyskie. Spędzanie posiłków z najbliższymi tak często, jak to możliwe, a nawet dzwonienie w czasie posiłków może mieć istotny wpływ na jego zdrowie.

Inne zasoby, które mogą pomóc w starzeniu się bliskich dzięki prawidłowemu odżywianiu:

Opcje dostawy posiłków dla seniorów, takie jak Posiłki na kółkach .
Przepisy i plany posiłków dla osób starszych można znaleźć w niedzielnym obiedzie obiadowym .
Ten starszy przewodnik po ograniczeniach żywieniowych określa diety dla osób o niskiej zawartości sodu, o niskiej zawartości węglowodanów / cukrzycy, klarownych płynów, puree i zagęszczonych płynów.

 

 

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

NAPISZ WIADOMOŚĆ

Polityka Prywatności I MedCare+ Wrocław I © 2019 Strona Internetowa wykonana przez OzonMedia