Trzy rzeczy, których potrzebuje każdy senior.

MedCare+ jest zaangażowana w wzbogacanie życia seniorów i uważamy, że następujące trzy rzeczy są niezbędne dla seniorów żyjących szczęśliwszym i zdrowszym życiem.

 

1. Plan starzenia się

Większość seniorów podejmuje kroki w celu zapewnienia woli na wypadek, gdyby coś im się stało. Jednak tylko 25 procent Amerykanów odnotowało swoje życzenia medyczne na koniec życia w dokumencie prawnym. Problem polega na tym, że ponad połowa pacjentów nie jest w stanie uczestniczyć w decyzjach pod koniec życia, kiedy trzeba je podjąć. Rozwiązaniem tego problemu jest stworzenie zaawansowanej dyrektywy w sprawie opieki zdrowotnej, którą pracownik służby zdrowia może łatwo uzupełnić.

Dyrektywa z wyprzedzeniem poprosi osobę, by zapytała, czy chce zaakceptować lub odmówić leczenia ratującego życie, takiego jak resuscytacja, aparaty oddechowe i rurki do karmienia. Pozwala również osobie szczegółowo określić, czy chciałby otrzymywać leki przeciwbólowe i czy woli dawać narządy lub tkanki. Może służyć jako pełnomocnictwo do opieki zdrowotnej i umożliwiać wyznaczenie przedstawiciela w ich imieniu. Jeśli pacjent nie jest w stanie podjąć decyzji w czasie leczenia, dyrektywa z wyprzedzeniem daje lekarzowi mapę drogową, która pozwala poznać życzenia pacjenta i z kim porozmawiać o decyzjach dotyczących leczenia.

Tworząc plan starzenia się, powinieneś rozważyć swoje opcje finansowe. W pewnym momencie nawet najzdrowsi seniorzy prawdopodobnie zaczną mieć problemy z wykonywaniem codziennych czynności (ADL). Finansowe przygotowanie do kosztów opieki długoterminowej może uratować życie; w przeciwnym razie oszczędności życia seniora (lub jego bliskiej osoby) mogą zostać szybko wyczerpane, powodując więcej kłopotów finansowych. W Amada Senior Care doświadczeni doradcy mogą pomóc tobie lub twojemu ukochanemu w poruszaniu się po dostępnych opcjach finansowania opieki. Pomożemy Ci odblokować polisę ubezpieczenia długoterminowego, ubiegać się o świadczenia weteranów i wiele więcej.

Plan starzenia powinien również obejmować opcje mieszkaniowe. Wielu seniorów twierdzi, że idealnie byłoby „starzeć się w miejscu” we własnym domu; jednak nie zawsze może to być najbezpieczniejsza opcja. Chociaż może być wygodne i opłacalne dla seniora, aby zamieszkać z członkiem rodziny, obowiązki opiekuńcze mogą szybko stać się ciężarem fizycznym, psychicznym i finansowym. Opiekun domowy z Amady pozwala starszemu starzejącemu się w domu i otrzymać pomoc z ADL. Inną opcją jest wspierana żywa lub wykwalifikowana społeczność pielęgniarska dla osób wymagających większej opieki medycznej lub całodobowej pomocy. Amada oferuje usługi doradztwa mieszkaniowego dla seniorów, aby pomóc seniorom znaleźć dla nich najlepsze opcje życia.

2. Zdrowy styl życia

W miarę starzenia się seniorów rośnie liczba zagrożeń zdrowotnych, z którymi się stykają. Choroby serca – w tym nadciśnienie tętnicze, choroby naczyniowe, zastoinowa niewydolność serca, wysokie ciśnienie krwi i choroby wieńcowe – są najbardziej rozpowszechnionym schorzeniem seniorów i najważniejszą przyczyną śmierci osób powyżej 60. roku życia . Inne najważniejsze zagrożenia dla zdrowia seniorów to rak, udar, zapalenie płuc, cukrzyca, otyłość oraz choroba Alzheimera lub demencja. Te problemy zdrowotne mogą wynikać ze starości lub dziedziczności, ale często można im zapobiec poprzez zdrową dietę i ćwiczenia.

Nigdy nie jest za późno, aby ktoś zaczął zdrową dietę, która zawiera wysokiej jakości białko, dużo kolorowych owoców i warzyw oraz błonnik pokarmowy. Ważne jest również, aby unikać przetworzonej żywności z nadmiarem cukru i złych węglowodanów. Udowodniono, że ćwiczenia nie tylko poprawiają zdrowie fizyczne, ale także zdrowie psychiczne. Seniorzy powinni uwzględniać ćwiczenia poprawiające wytrzymałość, siłę, elastyczność i równowagę w swoim schemacie, zachowując ostrożność przy modyfikowaniu każdego ćwiczenia, które jest bolesne lub zbyt trudne. Regularne ćwiczenia pomogą seniorom utrzymać niezależny styl życia. Aby utrzymać energię, seniorzy powinni pamiętać o piciu dużej ilości wody i odpowiedniej ilości snu (siedem do ośmiu godzin) każdej nocy.

Wielu seniorów odwiedza lekarza, gdy są chorzy, aby odzyskać zdrowie, ale równie ważne jest zaplanowanie regularnych wizyt profilaktycznych. Opieka profilaktyczna obejmuje regularne egzaminy, kontrole, szczepionki i badania przesiewowe. Chociaż regularne wizyty u lekarza mogą wydawać się teraz kosztowne, w dłuższej perspektywie opłacają się bardziej niż oszczędzanie pieniędzy, zmartwień i czasu w przyszłości. Wszelkie objawy ostrzegawcze choroby można wcześnie wychwycić dzięki profilaktyce, a szczepionki chronią osłabiony układ odpornościowy seniorów przed szkodliwymi infekcjami i wirusami.

3. Społeczność

Skutki starzenia się mogą utrudnić seniorom wydostanie się i pozostanie społecznie zaangażowanym w relacje z przyjaciółmi i rodziną. Izolacja może mieć druzgocący wpływ nie tylko na zdrowie emocjonalne, ale także na zdrowie fizyczne. Niektóre z zagrożeń izolacji społecznej obejmują samotność i depresję, mniejszą aktywność fizyczną, wysokie ciśnienie krwi i większe ryzyko śmierci. Chociaż niektórych przypadków nie da się uniknąć, demencji i depresji można uniknąć, utrzymując umysł stymulowany interakcją społeczną. Ostatnie badanie przeprowadzone przez Centrum Choroby Alzheimera w Rush wykazało, że seniorzy, którzy są bardzo towarzyscy, mają o 70 procent niższy wskaźnik pogorszenia funkcji poznawczych niż ich mniej towarzyscy rówieśnicy.

Istnieje kilka sposobów na utrzymanie zaangażowania społecznego poza utrzymywaniem bliskich osobistych relacji z rodziną i przyjaciółmi. Centra dla seniorów oferują kluby, zajęcia i wiele innych okazji dla seniorów do spotkań towarzyskich. Seniorzy, którzy lubią podróżować, mogą znaleźć pakiet turystyczny przyjazny seniorom. Znalezienie nowego hobby lub odkrycie starego może dać ci szansę poznania innych. Znalezienie pracy lub wolontariat w społeczności jest świetny do socjalizacji, a także może dać seniorom poczucie celu. Bycie zaangażowanym społecznie prawie zawsze wymaga od seniorów i ich bliskich aktywnego działania i szukania możliwości, ale korzyści fizyczne i psychiczne są tego warte.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

NAPISZ WIADOMOŚĆ

Polityka Prywatności I MedCare+ Wrocław I © 2019 Strona Internetowa wykonana przez OzonMedia